11.6 C
Londra
Pazar, Ekim 24, 2021

Piyasa gelişmeleri

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Yükselen enerji fiyatlarının enflasyon ve büyüme üzerindeki endişeleriyle beraber küresel piyasalar yukarı yönlü trendi korumakta zorlanıyor. Dün günü %1 üzerinde alımlarla tamamlayan ABD vadeli endekslerinde bu sabah görünüm negatif. Asya genelinde de durum benzer şekilde. Bugün içeride takip edilecek önemli makro veri akışı bulunmazken, ABD tarafından ADP istihdam verisi açıklanacak (Bloomberg beklentisi 430bin). BIST dün küresel piyasalarda görülen alıma karşın günü %0.19 kayıpla 1391 seviyesinde tamamladı, XBANK ise %0.29 yükseldi. BIST için teknik olarak 1415-1420 bölgesi aşılmadıkça yukarı yönlü yaşanabilecek hareketlerin tepki niteliğinde kalmasını bekliyoruz.

ŞİRKET HABERLERİ

—GESAN, %70 bağlı ortaklığı olan Europower Enerji ve Otomasyon’un Türkiye Elektrik İletim AŞ tarafından gerçekleştirilen ihaleye en avantajlı teklifin TL55.9mn ile şirket tarafından verildiğini, ihale sonucuna ilişkin gelişmelerin paylaşılacağını bildirdi.

—SNGYO 1 Ocak- 5 Ekim tarihleri arasında 429 adet bağımsız bölün satışının gerçekleştirildiğini, toplam cironun ise Kdv hariç TL740mn olduğunu belirtti.

—Borsa İstanbul mevcut durumda PÖİP’te işlem gören MERIT paylarının 7 Ekim’den itibaren Ana Pazar’da işlem görmesine karar verildiğini duyurdu.

—YATAS 2020 yılı kar payı ödemesi olarak bugün hisse başı brüt TL0.28 nakit temettü ödemesi gerçekleştirecek.

—PAGYO 2020 yılı kar payı ödemesinin dördüncü taksiti olarak bugün hisse başı brüt TL0.025 temettü ödemesi gerçekleştirecek.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news

ViOP bülten

- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here